آموزش نصب و مواردی که باید رعایت گردند

آموزش
 • دستگاه (هوزینگ) در داخل ساختمان و به دور از نور آفتاب ، گرما یا سرمای شدید، نوسانات بالا یا پائین دمایی و در محیط پاکیزه نصب شود.

  توجه: هوزینگهای رنگ آبی جهت آب سرد و هوزینگهای رنگ قرمز جهت آب گرم تا دمای 80 درجه سانتیگراد (جهت مصارف تعریف شده) تهیه و طراحی شده اند.

  توجه : تغییرات شدید محیطی و جوی شامل نوسانات دمایی و اشعه ماوراء بنفش (نور خورشید) روی عملکرد سیستم و دستگاه اثر نامطلوب داشته و باعث تضعیف و کاهش عمر محصول می گردد.

 • دستگاه در محل تاریک یا کم نور نصب شود. از نصب دستگاه در مقابل نور خورشید اجتناب شود. زیرا باعث رشد عوامل میکروسکوپی مانند باکتریها و جلبکها یا عناصر تک سلولی می شود.

  توجه: در صورت لزوم به نصب در محیط آفتابی می توان از نمونه های مقاوم به اشعه ماورای بنفش با آرم فشار قوی استفاده نمایید. (Shatterproof)

 • دستگاه باید حداقل 100 میلی متر از سطح زیرین خود فاصله داشته باشد تا هنگام تعویض کارتریج امکان باز و بسته شدن وجود داشته باشد. در صورتی که از براکت مخصوص تولید این شرکت استفاده نمی شود باید حداقل 30 میلی متر فاصله بین مهره هوزینگ (بیرونی ترین قسمت دستگاه از کنار) با دیوار وجود داشته باشد. توجه فرمائید به علت پلاستیکی بودن سواخهای اتصال براکت و هوزینگ ، پیچهای مربوطه جهت اتصال باید به صورت همزمان بسته (سفت) شوند . در غیر اینصورت سوراخهای اتصال از یکدیگر فاصله گرفته و عملیات نصب دچار مشکل می شود .

 • بهتر است دستگاه با اتصالات انعطاف پذیر به سیستم لوله کشی وصل شود. در صورت عدم امکان مطمئن شوید که فشاری از خط لوله کشی توسط اتصالات و لوله ها به دستگاه تحمیل نمی شود. همچنین تغئیر دمای آب و انقباض و انبساط لوله ها ( به خصوص در مسیرهای طولانی) فشاری بر دستگاه وارد نکند. توجه داشته باشید که جهت جلوگیری از نوسانات جانبی و تاب خوردن لوله ها ابتدا و انتهای لوله متصل به دستگاه توسط بست به دیوار ثابت شود.

 • از مغزی های استوانه ای شکل شامل دنده های 1/2 ، 3/4 و 1 اینچ استفاده شود. استفاده از دنده های کونیک و زاویه دار موجب فشار و ایجاد ترک در دنده برنجی هوزینگ می شود. در صورت ایجاد ترک و نشت آب مسئولیتی متوجه سازنده نخواهد بود.

 • بهترین فرم نصب هوزینگ سیستم بای پس (کنار گذر) می باشد. (طبق شکل) . در این صورت در هنگام انجام عملیات نگهداری یا تعویض کارتریج نیازی به قطع آب کل سیستم نخواهد بود.

 • بعضی از سیستم های لوله کشی دارای حبس هوا و نوسان در شیرهای مستعمل می باشند که باعث ایجاد ضربه های نوسانی تشدید شونده معروف به ضربه های چکشی آب می شوند. این حالت باعث ترکیدگی لوله، کنتور آب و یا هوزینگ می شود. در این حالت باید از شوک گیر مناسب استفاده شود و در غیر این صورت مسئولیتی متوجه سازنده نخواهد بود.

 • نصب کارتریج باید توسط فرد حرفه ای انجام شود تا در هنگام نصب از گاز گرفتگی اورینگ دو مهره اصلی و اورینگهای کف کارتریج جلوگیری شود. روش مورد توصیه سازنده این است که هنگامی که کارتریج در محفظه قرار گرفت و مهره اصلی در حال سفت شدن بود (نیمه سفت) ، کمی سیستم را تکان دهید. در صورتی که کارتریج درست در جای خود باشد کمی تکان می خورد . در غیر این صورت بیانگر این است که در جای خود کج شده و سفت کردن مهره باعث آسیب دیدن لبه داخلی نگهدارنده کارتریج در هوزینگ و خرابی کارتریج می شود. توجه فرمائید در هوزینگ مدل ( 7 و 10 و 20 ) اینچ هنگام مونتاژ اورینگ آب بندی مشکی رنگ روی شیشه و در مدل 5 اینچ اورینگ آب بندی مشکی به روی دهانه کلگی اصلی آبی رنگ نصب می شود و سپس مهره اصلی پلاستیکی توسط آچار مخصوص سفت می گردد که در غیر این صورت هوزینگ آب بند نمی گردد .

 • هرگونه ضربه غیر عادی و سفت یا باز کردن بدون آچار مخصوص تهیه شده توسط شرکت و استفاده از آچارهای شلاقی و ضربه به شیشه باعث خرابی محصول شده و مسئولیتی متوجه سازنده نخواهد بود.

 • این محصول برای تحمل دمای حداکثر 45 درجه سانتی گراد و فشار 8 بار ساخته شده و استفاده در خارج از شرایط تعریف شده با اساس کارکرد دستگاه مغایرت دارد.

 • استفاده از هرگونه گریس و روغن بعلت سمی بودن هنگام نصب ممنوع میباشد. درصورت لزوم از روغن های خوراکی بعنوان روانکننده به اتصالات استفاده گردد.

 • این محصولات تنها جهت تصفیه آب طراحی شده اند. در صورت فیلترینگ مواد شیمیایی و نفتی مانند نفت سفید ، گازوئیل و … مسئولیتی در قبال خرابی فیلتر به عهده شرکت سوفیلتر نمی باشد . در صورت تمایل برای دریافت محصولات تخصصی لطفاً با مسئول فنی شرکت تماس حاصل فرمائید .

 

به اشتراک گذاشتن این قسمت ،بستر های خود را انتخاب کنید!